هدفون بیتس مدل SOLO HD - هر ۳ ثانیه؛ ازدواج اجباری یک دختر

هر ۳ ثانیه؛ ازدواج اجباری یک دختر

نویسنده : محسن لطفی یکشنبه 5 تیر 1390 07:18 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

بر اساس تحقیقات یک موسسه بریتانیایی هر ۳ ثانیه یک دختر زیر ۱۸ سال در جهان مجبور به ازدواج می شود که می تواند عواقب بدی را هم برای این دختران و هم فرزندان آینده آنها داشته باشد.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از فارس، موسسه پلن یوکی بنیادی خیریه است که با انتشار گزارشی در این هفته تخمین زده هر ساله ۱۰ میلیون دختر زیر ۱۸ سال مجبور به ازدواج می شوند.

در کشورهای در حال توسعه آمریکای جنوبی، شمال آفریقا و بخشهایی از آسیا یک دختر از هر ۳ دختر زیر ۱۸ سال و یک دختر از هر دختر زیر ۱۵ سال مجبور به ازدواج می شود.

میزان ازدواج زودهنگام و اجباری در اروپا هم بالاست و بیشترین میزان در اروپای مرکزی و شرقی است که ۲/۲ میلیون دختر قبل از تولد ۱۸سالگی‌شان ازدواج می کنند و در این میان گرجستان با ۱۷ و ترکیه با ۱۴ درصد رده های اول و دوم را دارا هستند.

دست کم ۱۰ درصد دختران نیز در بریتانیا و فرانسه قبل از ۱۸ سالگی ازدواج می کنند و این در حالی است که گزارش هشدار داده این روند به یک نگرانی جهانی تبدیل شده است.

به نوشته گاردین این گزارش در حالی این پدیده را خلاف کنوانسیونهای بین المللی خوانده که بیان کرده عواقب این گونه ازدواجها هم برای این بچه و هم برای فرزندان آینده اش می تواند وخیم باشد و نه تنها چرخه فقر را ادامه می دهد بلکه مسایل بهداشتی را ایجاد می کند که حتی می تواند منجر به مرگ شود. احتمال مرگ یک دختر ۱۵ ساله در هنگام زایمان ۵ برابر بیشتر از یک دختر ۲۰ ساله است.

همچنین احتمال مرگ کودکان این دختران قبل از تولد یک سالگی زمانی که مادر زیر ۱۸ سال باشد ۶۰ درصد بیشتر از کودک یک مادر ۱۹ ساله است.

این موسسه در گزارش خود از دولت بریتانیا خواسته است تا در این رابطه اقدام کند.منبع:
http://tejarat.aksmod.com

آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات