هدفون بیتس مدل SOLO HD - کوثری: اصولگرایان به یک فهرست واحد نمیرسند

کوثری: اصولگرایان به یک فهرست واحد نمیرسند

نویسنده : محسن لطفی چهارشنبه 18 خرداد 1390 01:05 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

به گزارش آخرین نیوز، اسماعیل کوثری در گفتگو با خبرنگار آریا در مورد تاکید جبهه پیروان خط امام و رهبری مبنی بر وحدت اصولگرایان از کانال جامعتین، گفت: باید تامل کرد تا فضا سیاسی کشور و آرایش گروه های اصولگرا روشن تر شود.
وی افزود: اگر اکنون یک شخص یا یک طیف نظری می دهد قابل تعمیم به همه نیست، باید یک مدت زمانی بگذرد تا گروه ها بیشتر در این رابطه احساس مسئولیت کنند.
عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس درباره تاثیر حضور اصلاح طلبان در یک فهرست مشترک یا عدم انسجام آنها در انتخابات، بر آرایش سیاسی اصولگرایان، تصریح کرد: با توجه به فتنه ۸۸ اصلا باید دید اصلاح طلبان از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت می شوند یا خیر. چون اول آنها باید برادری خود را به نظام ثابت کنند، بعد کاندیدای انتخابات مجلس نهم شوند.
وی در مورد اصلاح طلبان داخل مجلس هم، ادامه داد: شرایط فرق می کند، اول باید دید این گروه از اصلاح طلبان چه کار می کنند و بعد شورای نگهبان چه تصمیمی در قبال آنها می گیرد؛ بالاخره فتنه ۸۸ اتفاق کوچکی در نظام جمهوری اسلامی ایران نبوده که بتوان به همین راحتی از کنار آن گذشت.
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: اگر اصلاح طلبان به فرض تایید صلاحیت شدن نتوانند سازکار واحدی را برای شرکت در انتخابات تدوین کنند، قطعا اصولگرایان برای ایجاد نشاط سیاسی در جامعه به رقابت درون گروهی اقدام می کنند.
وی با بیان اینکه تامین نشاط سیاسی درون جامعه رقابت درون گروهی اصولگرایان را ایجاب می کند، افزود:  اصلاح طلبان چه با یک تابلو واحد گام به عرصه انتخابات بگذارند و چه متفرق بیایند، اصولگرایان به یک فهرست واحد نمی رسند.
نماینده حامی دولت یاد آور شد: اصولگرایان در دوره هشتم انتخابات مجلس هم دو فهرست ارائه کردند. بنابراین نمی توان انتظار داشت که این دوره اجماع و اتحاد ۱۰۰ درصدی رخ دهد. چون در بحث اجرا و اتخاذ روش اختلاف سلیقه بین اصولگرایان وجود دارد اما هر دو یا هر سه گروه، را اصول قبول دارند.
نماینده مجلس هشتم تاکید کرد: با وجودی که احساس می شود ارائه دو یا سه فهرست انتخاباتی از جریان اصولگرا قطعی است اما این مرزبندی ها نهایی نیست و همچنان احتمال وحدت وجود دارد.
وی ادامه داد: دقیقا نمی توان اظهار نظر کرد. اما هنوز احتمال وحدت کامل منتفی نیست. به هر صورت دسته بندی داخل مجلس و میان گروه های سیاسی جریان اصولگرا کاملا واضح روشن است.
عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت وحدت کامل اصولگرایان گفت: یک جریان انحرافی به بدنه جریان اصولگرا نفوذ کرده که با توجه به فعالیت و تکاپوی آن، لازم است جبهه اصولگرایی برای مقابله با جریان انحرافی بیشتر از گذشته وحدت و یکپارچگی داشته باشدمنبع:
http://tejarat.aksmod.com

آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات