هدفون بیتس مدل SOLO HD - مدیریت ذهن و آرامش در دوران پیش از ازدواج

مدیریت ذهن و آرامش در دوران پیش از ازدواج

نویسنده : محسن لطفی سه شنبه 14 تیر 1390 04:32 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

مدیریت ذهن و آرامش در دوران پیش از ازدواج

هیچ می‌دانید اگر شما پیش از ازدواج‌تان استرس داشته باشید چه کسی بیشترین ضرر را خواهد کرد؟ ممکن است هم از لحاظ مالی و هم عاطفی مشکلاتی برایتان بوجود بیاید. پس باید بر خودتان مسلط باشید و لازم است از همین الان تمرین را شروع کنید. ما به شما راههایی پیشنهاد می‌کنیم که تنها با عمل به این سه گزینه، بتوانید این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید.

یک اتاق ساکت و آرام را انتخاب کنید؛ روی کف زمین دراز کشیده و چشمان‌تان را ببندید. یک نفس عمیق بکشید. این نفس عمیق را از بینی‌تان شروع کرده و به شکم‌تان منتقل کنید. تصور کنید که تمام بدن‌تان را آرامشی عمیق فرا گرفته و با هر بازدم عمیقی که انجام می دهید استرس را از بدن‌تان بیرون می‌کنید.ذهن‌تان را کاملا آرام کنید، همه مسائل را از آن بیرون کنید و به هوایی که به بدن‌تان وارد و خارج می‌شود فکر کنید و فقط روی دم و بازدم‌تان تمرکز کنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که احساس آرامش و راحتی شما را در بر گیرد.

ممکن است بعضی اوقات احساس کنید بدن‌تان دچار کوفتگی شده است. یا ممکن است احساس خستگی شدید یا سردرد داشته باشید. همه اینها نشان دهنده این است که استرس را وارد بدن‌تان کرده اید.

پس باید زمانی را به این اختصاص دهید که دراز کشیده و بدن‌تان را منبسط کرده و نفس عمیق بکشید. یوگا حرکات کششی و آرامش دهنده خوبی دارد و باعث آرام شدن ذهن شما می‌شود. یک حرکت ساده یوگا را به شما معرفی می‌کنم: ” حالت جنینی”، روی پاهایتان بنشینید و در حالت خمیده متمایل به جلو قرار بگیرید.سعی کنید که شکم‌تان را منبسط کنید، و تا جاییکه ممکن است سرتان را به سمت شکم خم کنید. بازوهایتان را کنارتان قرار دهید و چشمان‌تان را ببندید و یک نفس عمیق بکشید.

زمانیکه استرس‌تان از بین رفت مراقب رژیم غذایی‌تان باشید، باید از خوردن کافئین، شکلات و نوشیدنی‌های الکی اجتناب کنید . درست است که اینها مواد غذایی خوشمزه و وسوسه کننده ای به نظر می‌رسند، اما میزان استرس بدن را افزایش می‌دهند. فراوان آب بنوشید و سعی کنید که در رژیم غذایی‌تان بیشتر از سبزیجات استفاده کنید تا بدن‌تان را از آلودگی‌ها و سم پاک کند.

گاهی اوقات در میان روز فرصتی به خودتان بدهید تا کمی در میان طبیعت و یا مکان‌های هنری گردش کنید. از فکر کردن درمورد هر چیزی که به مراسم ازدواج‌تان می‌شود خودداری کنید، و به جای آن به اطراف‌تان توجه کرده و به این فکر کنید که این مکان‌های زیبا در شما احساس آرامش ایجاد می‌کنند. بعد از انجام این کارها می‌بینید که چقدر اوضاع بهتر شده است.منبع:
http://tejarat.aksmod.com

آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات